The Rock that rocks   Leave a comment

W pierwszym poście było trochę o polskim memie – smoki.JPG. Wikimedia Commons ma też swój mem, chociaż nowi użytkownicy pewnie o nim nie słyszeli. Oto The Rock:

Znany także jako The Rock that rocks, a jego hasło reklamowe to „You can’t stop the rock!”. Sama nazwa – roche.gif – pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego kamień czy skałę. Był już  nominowany do miana Featured Picture, doczekał się wektorowej wersji, a jego opis został przetłumaczony na 60 języków. Otarł się o usunięcie podczas kłótni czy można uczynić go domeną publiczną ze względu na trywialność, a także wcześniej gdy ktoś zakwestionował wspaniałość Kamienia (dużą literą przez szacunek). Podczas kłótni orędownicy PD zrezygnowali z walki, gdyż groziło to usunięciem obrazka z Commons, a Commons bez Kamienia to jak rower bez kół.

Lista stron na których jest użyty plik nie jest imponujaca (chociaż trochę więcej ich jest w wersji wektorowej), ponieważ wiele z nich zostało usuniętych, a część dyskusji i wyrazów uwielbienia toczyła się na IRC. W razie potrzeby można go przywołać używając {{rockon}}, szablon niedawno zgłoszony do usunięcia. Mam nadzieję, że jednak humor weźmie górę nad formalizmem. Wikimedia Commons w przeciwieństwie do Wikipedii to dość luźny projekt, więc są szanse na jego zostawienie.

Żegnam się gromkim „Rock on!” 😉

Reklamy

Posted 10 Lu. 2011 by Herr Kriss in Wikimedia Commons

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: